چرا برخی نمی‌خواهند شهید فخری‌زاده را «دانشمند هسته‌ای» تلقی کنند؟

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی گفت: دیپلمات‌های کشور می‌خواهند وانمود کنند که شهید فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای نبوده، بلکه در زمینه‌های دیگر فعالیت داشته است تا از این طریق راه خود را برای مذاکره مجدد باز کنند.

محمود احمدی بیغش در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا برخی از دولتمردان به دنبال این هستند تا شهید فخری زاده را دانشمند هسته‌ای تلقی نکنند، اشاره کرد و گفت: امروزه برخی از مسئولان دولتی می‌خواهند وانمود کنند که شهید فخری‌زاده دانشمند هسته‌ای نبوده و این موضوع جای بسیار تامل و تاسف دارد.

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از دلایل اصلی که آقایان نمی‌خواهند لقب دانشمند هسته‌ای را به شهید فخری زاده بدهند این است که به برجام دل بسته اند و بنا دارند که در آینده نیز به سراغ مذاکرات هسته‌ای بروند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: دیپلمات‌های کشور تصور می‌کنند که اگر شهید فخری زاده را دانشمند هسته‌ای بنامند، دیگر غربی‌ها به آنها بهایی نمی‌دهند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وقتی که به توئیت‌ها و پیام‌های دولتمردان توجه می‌شود؛ مشاهده می شود که در این یکی دو روز اخیر چه تلاش‌هایی به خرج دادند تا شهید فخری زاده را دانشمند هسته‌ای تلقی نکنند و به دنبال این بودند تا دکتر فخری‌زاده را به دلیل نوآوری‌هایی که در خصوص ویروس کرونا داشت، شهید راه سلامت تلقی کنند.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hello
1
سلام در خدمتم
سلام
از ائتلاف وحدت ملی در خدمت شما هستم