واگذاری باشگاه های استقلال و پرسپولیس از اولویت ها

در نشست شورای سیاست گذاری ائتلاف وحدت ملی مطرح شد: واگذاری ۲ باشگاه استقلال و پرسپولیس از اولویت های سازمان خصوصی سازی است.

نشست هفتگی شورای سیاست گذاری ائتلاف وحدت ملی با حضوردکتر رحیمی بند معاون پارلمانی بنیاد شهید و دکتر صالح رئیس سازمان خصوصی سازی تشکیل گردید.

دکتر صالح آماده نبودن بنگاه های اقتصادی را علت اصلی واگذاری ها دانست و از طرفی به تاکید مقام معظم رهبری بر این موضوع که مردم باید وارد سرمایه گذاری ها شوند ولو با سرمایه اندک اشاره نمود.

در این نشست پیشنهاداتی از جانب اعضای شورای سیاست گذاری نیز در بحث خصوصی سازی مطرح گردید، دکتر نوروزی گفت خصوصی سازی فراتر از فروش و خرید است و باید اختیارات هم واگذار کرد تا کوچک شدن دولت معنی پیدا کند.

همچنین دکتر صالح توضیحاتی را در قالب مشکلات موجود در واگذاری دو باشگاه پرسپولیس و استقلال بیان نمود که سازمان خصوصی سازی و کارگروه ها در صدد رفع مشکلات در جهت واگذاری هرچه سریعتر این دو باشگاه می باشد که البته طبق اظهارات ایشان بخش عمده ای از این مشکلات رفع گردیده است.

رئیس سازمان خصوصی سازی اجرای سیاست های اصل ۴۴ را مدیون عنایت خاص مقام معظم رهبری دانست و بیان داشت که ۳ اصل در سازمان خصوصی سازی به عنوان تحول اعلام گردیده که شامل :
۱-شفافیت ۲-اهلیت در واگذاری ۳-نظارت پس از واگذاری می باشد.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hello
1
سلام در خدمتم
سلام
از ائتلاف وحدت ملی در خدمت شما هستم