منتخبان ملت در مسیر خدمت صادقانه به ملت ایران گام بردارند

نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در قوه مقننه در آستانه روز مجلس تاکید کرد منتخبان ملت باید در مسیر خدمت صادقانه به ملت ایران گام بردارند.

به گزارشخبرگزاری خانه ‌ملت، حسین نوش آبادی نماینده مردم ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی همزمان با فرارسیدن دهم آذرماه، روز مجلس پیامی صادر کرد که متن آن به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

“من المومنین رجال صدقوا ما عاهدوا الله علیه “

دهم آذر، سالروز شهادت مجتهد مجاهد و سیاستمدار متعهد، آیت الله سید حسن مدرس اعلی الله مقامه الشریف است. بزرگ مردی که خواهان مجد و عظمت ایران اسلامی بود.

کسی که حبس و سیلی و تبعید و شهادت، او را در برابر آفتاب حقیقت و آزادگی، تسلیم نساخت و چون کوه در مقابل نامردمی ها و ستم گری ها، ایستاد و تا پایان، بر آرمان هایش، استوار ماند.

بی شک، شهید سید حسن مدرس، از نمادهای بارز تلفیق سیاست مداری و شریعت مداری در دوران معاصر به شمار می رود. مجتهدی با درایت، سیاستمداری با کفایت و بیگانه ستیز و نماینده ای ساده زیست، شجاع و باتقوا که با چهار دوره مسئولیت نمایندگی مردم تهران، نام مبارکش در صفحات زرین تاریخ ملت ایران، جاودانه گشت.

شخصیتی که در صراحت لهجه، شجاعت، آزادی خواهی، سیاست پیشگی و دین مداری، همچنان پس از گذشت قریب به نود سال، نام ماندگارش، چون ستاره ای فروزان، در آسمان سیاست و دیانت، می درخشد و پژواک صدای رسایش که می گفت: ” سیاست ما عین دیانت ماست و دیانت ما عین سیاست ماست” همواره در گوش تاریخ انقلاب اسلامی، می پیچد.

مدرس، در شرایطی پا به عرصه مبارزه نهاد که ایران مظلوم، جولانگاه قدرت های انگلیس و روس و سال ها، اسیر اجانب بود و استبداد رضاخانی، همه را به رعب و وحشت انداخته بود و سایه شوم بیگانگان، عرصه را بر مبارزان و  روشنفکران، تنگ و بسیاری را به انزوای سیاسی کشانیده بود.

در اهمیت این چهره ماندگار تاریخ سرزمین، همین بس که بنیانگذار نظام، حضرت امام( ره) خود را  شیفته آن بزرگوار می دانست و چنان تحت تاثیر شخصیت وی قرار گرفته بود که بارها از شهر مقدس قم به تهران سفر می کرد تا ضمن حضور در جلسات مجلس شورای ملی‌، به عنوان تماشاچی‌، شاهد تلاش های شهید مدرس‌، در مجلس آن زمان باشد.

امید است نمایندگان ملت ایران، با تاسی به اندیشه های نورانی شهید مدرس، رضوان الله تعالی علیه، و الهام از آرمان های مقدس امام راحل و تبعیت از فرامین رهبری معظم انقلاب، ادامه دهنده راه آن بزرگوار  باشند و در  مسیر خدمت صادقانه به ملت بزرگ ایران، موفق و سربلند باشند.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hello
1
سلام در خدمتم
سلام
از ائتلاف وحدت ملی در خدمت شما هستم