ائتلاف وحدت ملی

مرامنامه ائتلاف وحدت ملی

مقدمه

با حمد و سپاس خداوند منان و در پناه وجود ذی وجود پیامبر عظیم الشان اسلام که شریعت راستین را پایه نهاد و موجب مودت و تالیف قلوب انسان ها شد، هم او که دشمنانش را به دوست و مخالفینش را به همراهانی استوار بدل نمود و عالم امکان را به زیر پرچم وحدت “کلمه الله هی العلیا” جمع نمود

وحدت و تالیف قلوب و اذهان مسلمین با حضور ائمه اطهار(ع) ادامه یافت و در حکومت ها و سیاست جهان رسوخ کرد و با وجود ذی قیمت صاحب الزمان ارواحناله الفدا و ظهور آن حضرت به تکامل خواهد رسید

ان شاء ا..

پیامبر اسلام خاتم النبیین بر وحدت و ائتلاف تفکرها و سلیقه ها حول محور اسلام همیشه تاکید داشتند و در روایات و احادیث به جد به آن اشاره شده است. در نظام مقدس جمهوری اسلامی در زمان پدیده و معجزه انقلاب اسلامی وحدت و ائتلاف احزاب و گروه ها و تفکرات همسو باعث پیروزی این جنبش عظیم گردید که تاریخ شفاهی و مکتوب انقلاب اسلامی کاملا مشهود گواه است که پایه آن وحدت و ائتلاف اسلام است که در کشور عزیزمان بوده و خواهد بود جمله استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی شعار همیشگی و پایدار این نظام به برکت خون شهدا اعتلاء و دوام خواهد داشت.

همچنین مقام عظمای ولایت در زمان رهبری امام خمینی (ره) که کشور و گروه ها را به ائتلاف وحدت حول محور اسلام و کشور دعوت نمود و اکنون مقام معظم رهبری (مدظله العالی) دائم در بیانات و تشریح اصول اصلی نظام مقدس تاکید بر آن داشته اند که (( امروز موضوعی مهم تر از وحدت ملی در کشور وجود ندارد.)) وحدت ملی جزء اصولی ترین اولویت های کشور است.

ائتلاف وحدت ملی بر این اساس و در سایه منویات رهبری و اعتقاد راسخ به نظام جمهوری اسلامی ایران و پیروی از قانون اساسی کشور با این مقدمه با شعار ” اقتصاد،  امنیت، فرهنگ” با همکاری تفکرات همسوی انقلابی شروع بکار نموده است.

تعریف:

ائتلاف وحدت ملی تشکلی است برگرفته از تفکرات راستین و پایدار در راستای نظام جمهوری اسلامی ایران با اعتقاد به اسلام ناب محمدی (ص) که خود را ملتزم به قانون اساسی، انصار ولایت فقیه و بازوی نظام جمهوری اسلامی می داند و با شعار و سرلوحه قرار دادن ” اقتصاد،  امنیت، فرهنگ” و دوری از تفرقه افکنی دشمنان بر پایه وحدت و ملی بودن روش و عملکرد خود اشعار دارد.

اهداف

اهداف کلان این ائتلاف همگام با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک سند بالادستی در تمام مراحل امور خود با تاکید مضاعف بر اجرای تمامی بندهای آن در تعیین هویت ملی با محوریت ” اقتصاد،  امنیت، فرهنگ” به شرح ذیل می باشد:

·         ایجاد یک شبکه سراسری و کشور جهت ارتباط مستقیم بین مردم و نمایندگان و پاسخگو بودن به مردم شریف ایران در راستای بالابردن سطح رضایت مندی آنها و ایجاد روحیه امید و افزایش انگیزه برای مشارکت های ملی.

·         بهره مندی از پتانسیل های متخصصین بومی در اقصی نقاط کشور به جهت استفاده در نظام پارلمانی و بدنه اجرایی کشور.

·         تلاش در جهت ایجاد و ارتقاءامنیت اقتصادی، فرهنگی،سیاسی و اجتماعی در سطوح مختلف جامعه.

·         ایجاد تعامل حداکثری احزاب، گروه ها و جبهه های مختلف و توسعه روابط مشترک جمعی در راستای انتخاب های اصلح در دوره های مختلف.

·         تلاش برای بهره مندی از جوانان و متخصصین در تمامی زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و علمی و دانش بنیان ها در راستای پیشرفت و اعتلای کشور.

·         تقویت اقتصاد مقاومتی و تولید به عنوان موتور محرک اقتصاد برای افزایش تولید ناخالص ملی و ایجاد اشتغال پایدار در جهت توسعه و پیشرفت ملی.

·         کمک به ایجاد تعاملات بین المللی از طریق خانه احزاب بین المللی و بهر مندی از تشکل های مردم نهاد جهت مشارکت های اقتصادی، علمی و …

·         مهیا نمودن شرایط حضور کاندیداهای متعهد و متخصص که از لحاظ مالی امکان معرفی و بروز و ظهور خود را به جامعه مخاطبشان ندارند.

·         ایجاد کارگروه های تخصصی در شاخه های مختلف، ذیل ائتلاف جهت ارائه خدمات مشاوره ای به نمایندگان محترم مجلس.

·         سازمان دادن به فعالیت های اجتماعی، اقتصادی و … اقشار آسیب پذیر.

 

 

Hello
1
سلام در خدمتم
سلام
از ائتلاف وحدت ملی در خدمت شما هستم