لزوم نگاه ویژه به شفافیت مالی کاندیداها

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی کشور و شوراهای مجلس گفت: در اصلاح  قانون انتخاباتتخابات ریاست جمهوری لازم است نگاه ویژه ای به مقوله شفافیت در هزینه‌ها شود .

محمد حسن آصفری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر لزوم شفافیت در هزینه کرد داوطلبان انتخابات، گفت: متاسفانه در هزینه‌های تبلیغاتی انتخابات ریاست جمهوری و شوراها و مجلس شفافیت وجود ندارد هنوز  مشخص نیست هزینه های انتخاباتی نامزدها از چه طریقی تامین می شود.

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی و شوراها ادامه داد: معلوم نیست مجموعه‌ای که هزینه های یک نامزد انتخاباتی را متقبل می شود آیا در بحث قانونگذاری،اعطای تسهیلات و رانت توقعات دارد یا خیر.

وی افزود: با توجه به هزینه ۱ تا ۲ میلیاردی تبلیغات نامزد ها  در انتخابات ریاست جمهوری کسانی که از داوطلبین حمایت می کنند انتظار به دست آوردن سمت های بالای دولتی دارند.

آصفری بیان کرد: با توجه به سابقه چنین مواردی در اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری لازم است نگاه ویژه ای به مقوله شفافیت در هزینه های کاندیداهای انتخابات شود .

وی تصریح کرد: شخصی داریم هزینه انتخاباتی اش یک و نیم میلیارد تومان بوده که  پس  از گرفتن مسئولیت، حامی مالی او هزینه هایش تقبل کرده تا استاندار یکی از استان های کشور شود.

آصفری تصریح کرد: در موردی دیگر  فردی چندین میلیارد تومان برای تبلیغات هزینه کرده تا مدیرعامل شرکت یا صندوقی سمت بگیرد بر این اساس بایستی در بحث هزینه های نامزدها قانون انتخابات بخصوص در حوزه هزینه کرد ها باید نظارت جدی شود.

نایب رئیس کمیسیون امورداخلی و شوراها  خاطر نشان کرد:شفافیت هزینه داوطلبان انتخابات باید به گونه‌ای باشد که سقفی برای هزینه های انتخاباتی شان مشخص شده و بر این امر مهم نظارت شود.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hello
1
سلام در خدمتم
سلام
از ائتلاف وحدت ملی در خدمت شما هستم