شکست‌های پیاپی آمریکا ، نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

شکست‌های پیاپی آمریکا ، نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران است

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت:رسوایی ها و شکست‌های پیاپی آمریکا در عرصه بین المللی علی رغم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران نشان از افول قدرت چانه زنی آمریکا و اقتدار نظام  سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، محمدعلی محسنی بندپی  در نشست علنی امروز (دو شنبه ۱۲ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی،  گفت: درود و ثنای خدای سبحان بر انبیا و اولیاء الهی و معلمان راسیتین عشق و زندگی شهیدان، امام شهیدان، شهدای انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس و مدافعان حرم، شهدای امنیت و سلامت کشور و آرزوی توفیق و طول عمر روز افزون برای مقام معظم رهبری و همه خدمت‌گزارانی که با صداقت و پاک دستی به مردم شریف این مرز و بوم خدمت می‌کنند.

نماینده مردم چالوس، نوشهر و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی، ضمن تبریک میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق (ع) و هفته وحدت به همه مردم و مسلمانان جهان و گرامی‌داشت سالروز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا و روز دانش آموز افزود: از مردم فهیم، اصیل، نجیب و اندیشمند حوزه انتخابیه‌ام شهرستان‌ها  چالوس، نوشهر و کلاردشت و بخش های کجور، صلاح الدین کلا، هچی‌رود و مرزن‌آباد به واسطه اعتماد به این جانب به عنوان خدمتگزار مردم در خانه ملت صمیمانه قدردانی می‌کنم.

وی ادامه داد: رسوایی ها و شکست‌های پیاپی آمریکا در عرصه بین المللی علی رغم تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه ایران نشان از افول از قدرت چانه زنی آمریکا و اقتدار نظام  سیاسی نظام جمهوری اسلامی ایران است که به پشتوانه  خون شهیدان و قدرت رهبری فرزانه انقلاب اسلامی محقق شده است و در آینده نزدیک خواب نامبارک آمریکا در پروژه اعمال فشار حداکثری که به دنبال خفگی اقتصاد ایران از گذر تحریم و ایجاد نارضایتی عمومی است، با مقاومت حداکثری مردم ایران محقق نخواهد شد و بر ناکامی های مکرر آمریکا در منطقه افزوده خواهد شد.

وی با بیان اینکه از مراجعه حضوری مردم به دفاتر نمایندگان تا تجمع آنها در جلوی مجلس شورای اسلامی حاکی از آن است که حال مردم خوب نیست، تصریح کرد: حال کشاورزان، دامداران، شاغلان، بازنشستگان، کارگران، کارمندان، کودکان، جوانان و سالمندان، پزشکان، پرستاران، بیماران، حال کسبه و بازاریان و حال نهضتی ها، شرکتی‌ها و حق التدریسی‌ها، خرید خدمتی‌های و حال پدران و مادران ما خوب نیست. اوضاع نابسامان اقتصادی کشور، عدم ساماندهی بازار سکه و ارز، تعطیلی کارگاه‌ها و کارخانه‌جات تولیدی بزرگ و کوچک، آسیب‌های بزرگ اقتصادی ناشی از کرونا و علت‌های مهم دیگر دست به دست هم داد تا چهره اقتصاد ایران رنگ پریده، پیکرش نحیف، استخوانش شکننده و آینده‌اش نامعلوم و مردم فقیر، فقیرتر و اغنیا، غنی تر شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: محصول این اقتصاد بیمار شکاف عمیق  اجتماعی بین طبقات مختلف جامعه است. اگر چه تحریم‌‌های بیشرمانه و ناجوانمردانه آمریکا و تبعات اقتصادی ناشی از کرونا را می‌توان تا اندازه‌ای علت وضعیت موجود دانست، اما بی کفایتی و ناکارآمدی بعضی از مدیران را بر مدیریت منابع کشوری که یک درصد جمعیت دنیا و ۷ درصد ذخایر دنیا را دارد نمیتوان نادیده گرفت.  اگر چه در این میان بعضی از مدیران نیز به اعتماد و امانت مردم خیانت کرده اند که مصداق آیه شریفه« إِنَّ اللَّهَ یَأْمُرُکُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَماناتِ إِلی أَهْلِها» باید امانت مردم از آنها پس گرفته شده و به اهلش سپرده شود.

محسنی بندپی گفت: بیش از ۵ ماه از عمر مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم می‌گذرد، مگر دغدغه مقام معظم رهبری اقتصاد و معیشت مردم نبود، مگر یکی از شعارهای انتخاباتی‌مان پرداختن به سفره مردم نبود، مگر اشتغال و ازدواج جوانان اولویت اولمان نبود؛ بیاییم از حواشی پرهیز کنیم و منافع ملی را بر منافع قومی، قبیله ای، حزبی و گروهی ترجیح دهیم و اگر قرار است انتقام سخت از خون سردارانی چون حاج قاسم سلیمانی که فراتر از مرزهای این کشور پیکر مطهرشان تکه تکه شده است بگیریم باید تغییر را از خود شروع کرده و از رفتارها و گفتارهای احساسی و هیجانی پرهیز کنیم. با رویکرد علمی و بر مبنای دانش، قانون تصویب کرده و نظارت بیشتر  و دقیق تر بر اجرای آن بپردازیم و مسیر تحقق وعده های مجلس یازدهم را که مجلس امید و انتظار نام گرفته است را هموار سازیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، با اشاره به مشکلات حوزه انتخابیه خود، تاکید کرد: متاسفانه به بهانه گردشگری، کشاورزی را گردن زدند و به بهانه منطقه حفاظت شده البرز مرکزی، صنعت را نابود کردند و بنگاه‌های خرد تولیدی نیز نفس های آخر را می‌کشند و دریغ از برنامه مدون، استراتژی مشخص و زیرساخت محکم برای گردشگری.

وی خطاب به رئیس جمهور و نمایندگان مجلس شورای اسلامی افزود:  استان مازندران در شش قانون برنامه توسعه هیچ وقت به اندازه خود دیده نشده است و محرومیت های آن زیر پوشش رنگ زیبای سبز و آبی نیلگون دریای خزر پنهان شده است.  غرب استان مازندران بر اساس آمارهای موجود بیش از دو برابر جمعیت مقیم بومی خود ساکن غیر بومی دارد و بر اساس آمار سال ۹۸ میزبان بیش ۱۷ میلیون گردشگر داخلی و خارجی بوده است و هیچ تعادل و تناسبی بین عرضه و تقاضا در شاخصه های اعتباری وجود ندارد و برای پیگیری از فاجعه بزرگ اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی که غرب استان را تهدید می‌کند باید طرحی نو در انداخت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در پایان خطاب به رئیس جمهور خاطرنشان کرد: ایران بیش از هر زمان دیگری به حداکثر وحدت بین قوا و درون هر قوا نیاز دارد تا با حداکثر بهره وری از منابع موجود مرهم زخم عمیق اقتصاد کشور باشد. به قول شاعر بزرگ سرزمین برزین آذرمهر، همراه شو عزیز، همراه شو عزیز، تنها نمان به درد، کاین درد مشترک، هرگز جدا جدا، درمان نمی‌شود.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hello
1
سلام در خدمتم
سلام
از ائتلاف وحدت ملی در خدمت شما هستم