ایران زیر بار مذاکره و توافق جدید نمی‌رود

ایران زیر بار مذاکره و توافق جدید نمی‌رود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی توصیه کرد در نشست آتی کمیسیون مشترک برجام ۲ نکته اساسی مطرح شود.

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به برگزاری نشست کمیسیون مشترک برجام که اولین نشست بعد از مصوبه مجلس در زمینه فعالیت هسته ای ایران است، گفت: مواضع ایران در زمینه برجام کاملا مشخص است و همه بخش های حاکمیتی در خصوص توافق هسته ای اجماع دارند مسئله ایران در خواست اجرای بی قید و شرط و بازگشت تمام اعضای برجام به این معاهده است.

نماینده مردم تربت جام، تایباد، باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در شرایطی که آمریکا و اروپایی ها به تعهدات خود عمل نمی کردند، ایران تنها طرف برجام بود که به تعهدات خود پایبند بود، در چنین وضعیتی ایران شروع به انجام اقداماتی در حوزه غنی سازی کرد چرا که اجرای یک طرفه قرارداد را نادرست می دانیم.

وی توصیه کرد: در نشست مشترک برجام انتظار می رود که آقای عراقچی به عنوان نماینده ایران بر ۲ نکته تاکید کنند، در گام نخست بیان شود که بهترین توافق برجام است و ایران زیر بار قرارداد، گفت‌وگو و مذاکره جدید نمی رود.

رحیمی جهان آبادی عنوان کرد: همچنین به گروه ۱+۴ تاکید شود که در صورتی که غربی ها به مسیر اجرای تعهدات خود در قالب برجام برگردند، قطعا ایران نیز به تعهدات گذشته خود عمل می کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار داشت: در مصوبه مجلس اشاره شده که چنانچه غربی ها به تعهدات برجامی خود عمل کنند و پایبندی آنها توسط کمیسیون امنیت ملی مجلس تایید شود، قطعا ایران هم دلیلی ندارد که به تعهدات بر جامی خود بر نگردد.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hello
1
سلام در خدمتم
سلام
از ائتلاف وحدت ملی در خدمت شما هستم