دولت پویایی و تحرک مجلس یازدهم را بر نمی تابد

عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان این که رئیس جمهور متن قانون اساسی را فراموش کرده و مشخص نیست درباره قانون کدام کشور سخن می‌گوید گفت: مجلس شعبه دوم دولت نیست و اکنون در حال بازگشت به جایگاه اصلی خود است که این موضوع روحانی را عصبانی کرده و از آنجایی که پویایی مجلس و قوانین را بر نمی تابد، این اظهارات را می کند.

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به سخنان رئیس جمهور درباره اجازه نظارت بر عملکرد وزرا صرفا از سوی رئیس جمهور در قانون اساسی، گفت: ظاهرا رئیس جمهور متن قانون اساسی را فراموش کرده چرا که نص صریح اصل ۸۸ و ۸۹ آن بحث نظارت مجلس است اما رئیس جمهور اصرار دارد خلاف قانون اساسی عمل کند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه قرنطینه زیاد باعث شده رئیس جمهور دچار فراموشی شود، یادآور شد: ظاهرا مشاوران وی با مسائل حقوقی آشنا نیستند و اطلاعات غلط می دهند از طرفی علاقه رئیس جمهور به برجام بسیار زیاد است تا حدی که از قانون اساسی جمهوری اسلامی غافل شده است.

وی در ادامه با اشاره به حضور ۲۰ ساله رئیس جمهور در مجلس اظهار داشت: زمانی که وی نماینده بود چنین صحبت هایی نمی کرد اما اکنون که کارنامه دولت خالی است شاهد چنین اظهارنظراتی هستیم.

سلیمی ادامه داد: آقای روحانی می گوید حقوقدان است اما این اظهارات موجب می شود کنار دانش حقوقی ایشان علامت سوال قرار گیرد و مشخص نباشد زمانی که از قانون اساسی صحبت می کند در واقع از قانون اساسی کدام کشور سخن می گوید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تأکید کرد: مجلس شعبه دوم دولت نبوده و اکنون در حال بازگشت به جایگاه خود است که این موضوع روحانی را عصبانی کرده و از آنجایی که پویایی مجلس و قوانین را بر نمی تابد، این اظهارات را می کند.

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه دوره آنهایی که مجلس را به توپ بستند گذشت، خاطرنشان کرد: ملت حیله های نخ نمای دولت را فهمیده اند و فرار از زیر بار مسئولیت تبدیل به هنر رئیس جمهور شده است؛ لذا بهتر است ایشان به جای اظهارنظرهای اشتباه درباره قانون اساسی، به فکر معیشت مردم باشد.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hello
1
سلام در خدمتم
سلام
از ائتلاف وحدت ملی در خدمت شما هستم