آرامش مردم در گرو کاهش ارزش پول ملی

آرامش مردم در گرو کاهش ارزش پول ملی

محمدحسن آصفری  در نشست علنی امروز (یکشنبه،۱۹مرداد) مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک فرارسیدن عید غدیرخم، با سلام و صلوات بر پیامبر عظیم‌الشأن اسلام (ص) گفت:امروز ملت ایران به این مجلس امیدوار است.

نماینده  اراک،کمیجان و خنداب درمجلس ادامه داد: ما وظیفه داریم با کار و تلاش و بدون نگاه های حزبی و جناحی،امید مردم را به یاس و ناامیدی تبدیل نکنیم.

نایب رییس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مجلس انقلابی بایستی انقلابی بودن را از خود شروع کند، یعنی اینکه اولویت را به طرح ها و لوایحی دهد که راهگشای حل مشکلات اقتصادی و معیشت مردم باشد.

وی ادامه داد: مردم از مجلس انتظار دارند که از دولت بپرسد که چرا قیمت ارز ثابت نیست و چه کسانی از این نوسان قیمت ها سود می برند؟و نقش دولت در این افزایش قیمت‌ها چیست؟

آصفری مطرح کرد: امروز انقلابی بودن مجلس در این است که از دولت درباره علت تعطیلی کارخانه ها و خیل عظیم چندمیلیونی جوانان بیکار سوال کند.دولت باید به  مجلس درباره خصوصی سازی ویرانگر و غارتگرانه پاسخ دهد.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد:امروز مردم از ما درمورد حقوق های نجومی و املاک نجومی سوال دارند که چه اقداماتی برای بازگشت اموال به بیت المال صورت گرفته است؟

وی با بیان اینکه در راس امور بودن مجلس یعنی اینکه تعارف و مصلحت اندیشی را کنار بگذاریم، تاکید کرد:در راس اموربودن مجلس یک شعار نیست،بلکه یک تحلیل عمیق سیاسی از ساختار قدرت و کارکرد اجرایی نظام جمهوری اسلامی است.

آصفری با بیان اینکه در راس امور بودن مجلس از ابعاد مختلف قابل بررسی است،ادامه داد: آن بُعدی بیشتر مورد توجه قرار گرفته و بعضا عامل مشاجره های سیاسی شده است؛میزان قدرت مجلس و برخورداری این قوه از ابزارهای نظارتی مانند سوال و استیضاح در راستای دفاع از حقوق مردم بوده که اگر این گونه نباشد این مسئولیت‌ها به عطسه بزی هم نمی ارزد.

نماینده مردم اراک در مجلس با بیان اینکه وظایف و مسئولیت‌های مجلس باانفعال و بی تحرکی سازگاری ندارد، مطرح کرد: جنس کار مجلس از نوع خلاقیت،ابتکار،نگاه بلند مدت ،قابلیت رصدکردن آینده، قدرت پیشتازی و هموارسازی مسیر است.

کاهش بُهت انگیز ارزش پول ملی آرامش را از جامعه ربوده است.

وی تاکید کرد: نمایندگان و هیئت رئیسه محترم؛نگذارید مجلس دچار روزمرگی شود، روزمرگی یعنی فاقد چشم انداز برای  آینده کشور؛ اگر می‌خواهیم پیشتاز و پیشرو باشیم نباید تابع لوایح ارسالی از دولت باشیم.

آصفری با بیان اینکه قانونگذاری بر مبنای مطالعات علمی جزو ضرورت‌های مجلس است، ادامه داد: مردم از شعار خسته شده اند؛ برخلاف وعده های دولت کاهش بُهت انگیز ارزش پول ملی ،افزایش بی رویه قیمت ها و بی ثباتی اقتصادی ؛آرامش و نشاط را از جامعه ربوده است.

وی افزود: مردم در مراجعات حضوری،مشکلاتی را مطرح می کنند که زیبنده این ملت بزرگ نیست؛با این دولت ناکارآمد و بی تدبیر ما شرمنده این ملت نجیب هستیم.

آصفری خطاب به رئیس جمهوری خاطرنشان کرد: آقای رئیس جمهور؛ با گذشت هفت سال از دوره مسئولیت خود همچنان از عبارت “باید فلان شود” استفاده می کنید! آقای رئیس جمهور اولین مجری این بایدها شما هستید.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: آقای رئیس جمهور؛ شما توافق با غرب را به هر قیمتی پذیرفتید و هفت سال تمام، توان قوه مجریه را وقف توافقی با کشورهای غربی کردید؛حاصل آن بگو و بخندها یک لگد ترامپ بر برجام شد که فرجامش نه چرخ سانتریفیوژها را چرخاند و نه چرخ اقتصاد کشور.

آصفری با بیان اینکه مطابق آمارهای رسمی فساد مالی در هیچ یک از دولت‌ها به گَرد پای این دولت نمی رسد، مطرح کرد: براساس گزارش تفریغ بودجه سال ۹۷،میلیاردها دلار ارز دولتی برای کالاهای ضروری به اشخاصی داده شدکه هیچ کالایی در ازای آن وارد کشور نشده است،بلکه این دلارها در بازار فردوسی با قیمت ۲۲۰۰۰ تومان به فروش رسید.

Add Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Hello
1
سلام در خدمتم
سلام
از ائتلاف وحدت ملی در خدمت شما هستم